«Покращення доступу до якісної первинної медичної допомоги та рятувальних заходів для населення, постраждалого від конфлікту в Україні»
З березня 2023 року в рамках проєкту «Покращення доступу до якісної первинної медичної допомоги та рятувальних заходів для населення, постраждалого від конфлікту в Україні», який фінансується Федеральним урядом Німеччини (GFFO), ГО «НАША ДОПОМОГА» розпочинає співпрацю з Ärzte der Welt eV Germany (MdM GE).
Низка населених пунктів у Донецькій області, зокрема Слов’янськ, Добропілля, Дружківка, Мирноград, Покровськ, Краматорськ, а також деокуповані території – Лиман, Святогірськ, продовжують зазнавати безперервних обстрілів, доступ до гуманітарної допомоги вкрай обмежений. ГО «НАША ДОПОМОГА» весь час була в епіцентрі та надавала медичну, психологічну та соціальну підтримку жителям Донецької області.
Хтось переїхав на деякий час і вже повернувся на постійне місце проживання, хтось взагалі не залишав своє місто під час окупації, а для когось питання повторного виїзду може постати пізніше. Раптове переміщення великої кількості населення внаслідок війни створює нові виклики та посилює існуючі. У прифронтових містах Донецької області люди перебувають у зоні бойових дій і мають дуже високий рівень психологічної травми. Величезна кількість сімей не тільки перебувають у стані психологічної травми, але й втратили (або зруйновано) будинки, мають тілесні ушкодження, не бачать перспектив у майбутньому та перебувають у стані депресії. Діти перебувають у стані посттравматичного синдрому. Через неможливість отримати якісну консультацію та психологічну допомогу під час кризи,
У багатьох містах організовано притулки для переселенців. Якість медичного обслуговування значно знизилася через міграцію кваліфікованих спеціалістів та/або їх розміщення у військових госпіталях. Місцеві жителі не завжди можуть отримати консультацію сімейного лікаря чи більш вузьких спеціалістів, наприклад, акушерки.
Саме цю проблематику планується вирішити під час реалізації проєкту у містах Донецької області: Слов’янськ, Добропілля, Краматорськ; Святогірськ; Лиман; Дружківка, Мирноград, Покровськ та прилеглих до них селах.
Мета проєкту: Покращити доступ до якісних послуг первинної медичної допомоги (ПМСД), включаючи сексуальне та репродуктивне здоров’я (СРЗ) і психічне здоров’я та психосоціальну підтримку (MHPSS), для постраждалого від конфлікту населення Донбасу, Східної України. Підтримка направлення пацієнтів до спеціалізованих медичних послуг через транспортну систему Донецької області (включно з деокупованими територіями). Проведення гендерно відповідних інформаційних сесій у цільових закладах охорони здоров’я у Донецькій області. Підвищення якості послуг ПМСД шляхом розповсюдження гігієнічних наборів на основі потреб.
Слідкуйте за активностями проєкту на наших сайтах та у соціальних мережах.

